Krajské kolo Dětské scény

Autor: Mgr. Miluše Senetová <miluse.senetova(at)zsbt.cz>, Téma: Soutěže a úspěchy, Vydáno dne: 02. 05. 2016

V týdnu od 25. do 29. dubna se konalo v ZUŠ Na Střezině v Hradci Králové krajské kolo jednotlivých kategorií soutěže v recitaci - Dětská scéna 2016. Naše škola měla zastoupení hned ve třech kategoriích - II., III. a IV. Z okresního kola v Trutnově si postup a účast vybojovaly Kristýnka Žižková, Bětka Teperová a Eliška Cermanová.

   

(Celý článek ... )Kristýnka, která je slibnou recitátorskou nadějí pro následující roky, získala pomyslné třetí místo, od poroty obdržela "Poděkování", stejně jako Eliška Cermanová, pro niž byla účast v krajském kole za naši školu naopak poslední, neboť je žákyní 9. třídy a příště už bude soutěžit za střední školy (třeba v soutěži Wolkerův Prostějov).

Nejúspěšnější účastnicí se stala Bětka, která za svůj výkon obdržela pomyslné druhé místo, tudíž "Čestné uznání". Letos jí o fous unikl postup do republiky, ale vzhledem k tomu, že patřila v této kategorii mezi nejmladší, i ona má velmi slibnou možnost v příštím roce vybojovat postup do republiky. Závěrem patří poděkování všem děvčatům, ale letos speciálně Elišce za všechny roky, kdy nás v recitaci tak úspěšně reprezentovala.

Foto ZDE