O Bětušce a nešťastném princi

Autor: Mgr. Miluše Senetová <miluse.senetova(at)zsbt.cz>, Téma: Akce, Vydáno dne: 12. 06. 2018

17. května 2018 se v sále Hankova domu ve Dvoře Králové konala školní akademie, tentokrát s podtitulem: "O Bětušce a nešťastném princi". Oproti minulým letům jsme společnými silami připravili pohádku, ve které se Bětuška, dcera královské kuchařky, snaží zmařit sudbu jedné poťouchlé sudičky a pomoci princi, kterého prokletí postihlo.

(Celý článek...)Přípravy probíhaly pět měsíců, od výběru tématu, psaní textů, hledání vhodné hudby, návrhů a realizace kostýmů, výroby kulis, nácviku třídních vystoupení  atd.

Textů a jejich dramatizace se ujali žáci navštěvující dramatický kroužek (1.-9.tř.), většinu tanečních vystoupení pak (kromě těch třídních) připravily děti z tanečního kroužku (1.-8.třídy). Do akademie jsme zapojili již tradičně i ty nejmenší z mateřské školy.

V celkem třech vystoupeních se představilo na 240 žáků, pohádku zhlédlo kolem tisíce diváků.

Akademii se dostalo velmi pochvalných recenzí nejenom z řad rodičů, ale též kantorů královedvorských škol, a dokonce i redaktorů regionálních médií. Můžeme říci, že to byla jedna z nejzdařilejších akademií za poslední roky a směle konkurovala  vystoupením uměleckých škol.

Děti ze sebe vydaly to nejlepší, co mohly, k úspěchu akademie pomohly i kostýmy a kulisy.

Velmi děkujeme všem, kteří se na přípravě akademie podíleli. Byla to skvělá spolupráce dětí, rodičů i všech kantorů školy.

 

Komentáře k akademii:

Redakce Královedvorska:

"Doporučujeme - byli jsme příjemně zaskočeni kvalitou vystoupení a skvělými výkony dětí!"

Neznámá divačka:

"Vice nez doporučuji! Sama zvažuji, jestli si ten nádherný zážitek v 17hodin nedopřeji ješte jednou! Asi 8x se mi oslzely oči, a jediné, nač jsem celou dobu myslela, bylo, hlavně,  ať to neskonči! Ano, je mi 32let! Klaním se před výkony dětí a paní učitelek! Je to představení, kteée by mohlo objet celou republiku."

Kolegyně z královédvorské školy:

"Také se nám to moc líbilo. Byla jsem tam s dětmi z naší školy, byly nadšené. Že děti dokáží zaujmout jiné děti se nestává zas tak často. Oceňuji výtečnou dramaturgii a zaujalo mne, jak byli všichni účinkující v pohodě. Uvolnění, vtipní, veselí."

Rodiče:

"Nádherné..hodně povedená akademie, snad nejhezčí, co jsem kdy viděla.."

"Bylo to neskutečně úžasné."

"Krásné, moc se to všem povedlo."

"Smáli jsme se ještě druhý den při vzpomínce na některé narážky. Vtipné, tekly nám slzy smíchu."

 

Za tyto i další komentáře velmi děkujeme. Moc si jich vážíme a velmi nás potěšily.

D. Rejlová,  M. Senetová

Foto ZDE