20.03.2018: Finanční podpora z EU - projekty IROP a ESF
mapaskolstvi.cz
  Vyhledávání

Vyhledat text

Počet zobrazených článků: 15 (z celkem 417 nalezených)

Dvorská Jednička je celostátní nepostupová taneční soutěž jednotlivců, kolektivů a dvojic. První ročník Dvorské Jedničky se uskutečnil v dubnu roku 2005. Místem konání se stalo a doposud zůstává kulturní zařízení Hankův dům. Letošní již 12. ročník se uskutečnil ve dnech 9. a 10. dubna.

(celý článek...)

| Autor: Mgr. Miluše Senetová | Vydáno dne 29. 04. 2016 |

Zatím mají za sebou školní a okresní kolo. Byli dva - Bětka Teperová a Jirka Přibyl, oba ze 6. třídy. Poctivě a dlouho se připravovali – teorie, poznávání živočichů a rostlin, práce s mikroskopem,vstupní úkol. Nakonec  zůstala  Bětuška sama, protože skončila jako úspěšný řešitel v okresním kole a postoupila do krajského kola 26.5.2016. Jirka byl jen o pár míst za ní.

(Celý článek ... )

| Autor: Ing. Věra Kubová | Vydáno dne 29. 04. 2016 |

V pátek 22.4. se na ZŠ Mládežnické v Trutnově pořádalo okresní kolo soutěže OVOV. Odznak Všestrannosti Olympijských Vítězů založili olympijští šampioni v desetiboji Robert Změlík a Roman Šebrle s cílem motivovat děti ke sportu na základě vlastní zkušenosti. Okresního kola se zúčastnilo 7 základních škol a z naší školy se vydalo bojovat celkem 13 dětí různé věkové kategorie. Každá škola mohla přihlásit maximálně 16 jednotlivců, takže konkurence byla více než slušná.

( Celá článek... )

| Autor: Mgr. Jana Kňourková | Vydáno dne 24. 04. 2016 |

1. dubna proběhlo v Trutnově okresní kolo ve vybíjené. Žáci 4. a 5. třídy jeli změřit síly s ostatními týmy okresu Trutnov.

| Autor: Mgr. Dana Rejlová | Vydáno dne 14. 04. 2016 |

Vítězky školního kola v anglické olympiádě Lucie Erlebachová a Sabina Mrázková reprezentovaly naši školu v okresním kole, které se konalo na Gymnáziu v Hostinném.

(celý článek)

| Autor: Mgr. Jana Kňourková | Vydáno dne 29. 03. 2016 |

V pondělí 21. března se v ZŠ Pohádka v Hradci Králové konalo krajské kolo dějepisné olympiády. Naše škola v něm i letos měla zastoupení a opět jím byl Ondra Petržík, který tak hájil loňský zcela šokojuící bronz. V letošní velmi tvrdé konkurenci se mu sice nepodařio toto místo obhájit, ale i tentokrát se rozhodně neztratil.

(Celý článek...)

| Autor: Mgr. Jiří Lux | Vydáno dne 26. 03. 2016 |

14. a 15. března se v divadýlku Trdýlko v ZUŠ Trutnov konalo okresní kolo Dětské scény, přehlídky dětských sólových recitátorů. Naše škola vyslala na soutěž Kristýnku Žižkovou(II. kategorie), Bětku Teperovou (III. kat.) a Elišku Cermanovou (IV.kat.). A nutno podotknout, že si vedly naprosto skvěle! Výkon každé z nich byl oceněn postupem do krajského kola.

| Autor: Mgr. Miluše Senetová | Vydáno dne 22. 03. 2016 |

Letos proběhl již 12. ročník výtvarné soutěže Zvíře není věc, kterou pořádá MKZ Hankův dům ve spolupráci se ZOO Dvůr Králové. V konkurenci 639 prací obsadil v kategorii 4. - 6. třída krásné 2.místo náš žák David Marek ze 6. třídy. V kategorii 1. - 3. ročník má Lukáš Poprach z 2. A vystavenou práci a v kategorii 7. - 9. ročník mohou být na vystavený obrázek pyšná děvčata z 8. třídy Pavla Endrlová a Nikola Kulhánková. Radost z vystavené práce může mít i Martina Vanclová z naší MŠ.

| Autor: Mgr. Kateřina Poživilová | Vydáno dne 22. 03. 2016 |

Ve čtvrtek 3. března se chlapci ve složení Dominik Kozák, Patrik Fof, Jirka Novák, Taras a Andriy Lavrykovi, Honza Hlavatý a Honzik Zivr vydali do Hostinného zahrát si fotbálek a změřit své síly se soupeři z okolních škol.

| Autor: Mgr. Jana Kňourková | Vydáno dne 19. 03. 2016 |

Ve středu 16. března se naši házenkáři zúčastnili dalšího kola soutěže Školní liga házené. Bohužel se nám tentokrát příliš nedařilo. Soupeři nás přehrávali a my jsme se nedokázali prosadit. Zápas jsme ale nevzdali a bojovali jsme až do konce. Snad se nám bude příště dařit lépe.

| Autor: Mgr. Dana Rejlová | Vydáno dne 17. 03. 2016 |

Naše mateřská škola se zapojila do projektu Úkoly čmeldy Pepíka. Soutěž je určena dětem, které rády řeší zajímavé úlohy z různých oblastí matematiky a logiky. První kolo kategorie dětí 4 - 5 let již proběhlo. Celkem se účastnilo 215 dětí z 21 mateřských škol. Z naší MŠ postoupila Vanclová Martinka a Verunka. Děvčatům budeme držet palce při řešení úkolů druhého kola.

Čísla a matematika pro děti

| Autor: Markéta Jáklová, DiS. | Vydáno dne 15. 03. 2016 |

Tak jako v loňském roce, tak i letos proběhlo na naší škole místní kolo chemické olympiády. Olympiáda má dvě části – teoretickou a praktickou. Nejlepší řešitelé byli Ondra Petržík, Kateřina Klimešová a Simona Rajsnerová z 9.třídy.

Děvčata se nezalekla ani velké konkurence z řad gymnázií z celého okresu Trutnov. Simona se umístila na 15. místě a Káťa byla 16. v okrese.  Pro děvčata to byla další nová zkušenost samostatné práce v opravdové školní laboratoři, kterou naše škola nemá.

(Celý článek....)

| Autor: Ing. Pavlína Minářová | Vydáno dne 11. 03. 2016 |

Začátkem ledna vyhlásil DDM ve Dvoře králové n.L. výtvarně rukodělnou soutěž „Sněhulák stokrát jinak“, do které se zapojili i žáci z naší školy. Přesto, že tato zima byla na sníh skoupá, pustili jsme se do práce.

| Autor: Mgr. Pavlína Hylmarová | Vydáno dne 10. 03. 2016 |

Nejlepší řešitelé školního kola OČJ, Jaroslav Kubů (8. třída) a Ondřej Petržík (9.třída) se 8.2. 2016 účastnili okresního kola OČJ v Trutnově. I přes pečlivou přípravu a nepříliš záludné zadání se naši chlapci umístili ve třetí desítce, Ondra se 13 body, Jára s 12 body (vítěz získal 26 bodů). Nevadí, zúčastnili jsme se a nasbírali zkušenosti pro příští rok i přijímací zkoušky z českého jazyka.

| Autor: Mgr. Kateřina Poživilová | Vydáno dne 08. 03. 2016 |

Ve středu 17. 2. 2016 proběhlo ve sportovní hale ZŠ Strž už 5. kolo školní ligy házené. Turnaje se kromě nás zúčastnily tradiční týmy: ZŠ 5. Květen, ZŠ  Podharť, ZŠ Schulzovy sady Legionářská a Školní.

| Autor: Mgr. Pavlína Hylmarová | Vydáno dne 02. 03. 2016 |

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.