O organizaci
  ZÁKLADNÍ ŠKOLA
  Mateřská škola
  Dokumenty
  Rubriky
  Statistika a login
školní e-mail administrace


  Novinky
20.03.2018: Finanční podpora z EU - projekty IROP a ESF
  Školní knihovna
  Školní jídelna
  Tělocvična
  Partneři
  Rodiče vítáni
rodicevitani.cz
  Mapa školství
mapaskolstvi.cz
  Vyhledávání

Vyhledat text

Jazykově-vzdělávací pobyt v Anglii

Výběrový zájezd pro 20 žáků naší školy se uskutečnil v termínu 7. – 13. prosince. Na týdenní dobrodružství za poznáním a prohloubením anglického jazyka, kultury i tamní kuchyně jsme se s velkým očekáváním vydali v pondělí 7. prosince autobusem se společností Student Agency. Z dětí sršela radost a nedočkavost, ale trochu i strach z neznámého. Dveře autobusu se zavřely a s máváním na doprovod jsme odjížděli vstříc novým zážitkům.

 

(Celý článek ... )Cesta byla dlouhá, náročná a i s plavbou na trajektu trvala bezmála 27 hodin. Do přístavního městečka Ilfracombe, které se nachází v jihozápadní Anglii v hrabství Devon, jsme dorazili v odpoledních hodinách a po krátké procházce městem si pro nás začaly přijíždět hostitelské rodiny. K mému překvapení se na dětských tvářích neobjevila ani sebemenší známka nejistoty a obav z neznámého prostředí a cizích lidí. Později se také ukázalo, že to ani nebylo třeba, jelikož všechny děti byly velmi spokojeny se svými rodinami, ubytováním a jídlem. Ano, bylo tam chladněji, ale to je Anglie.

V následujících dnech byl program celkem stabilní. Dopoledne děti navštěvovaly jazykovou školu Channel School of English, kde se snažily zužitkovat své dosavadní znalosti z angličtiny a přidat k nim i mnoho nového. Děti absolvovaly celkem 9 lekcí a na konci kurzu obdržely certifikát.

Odpolední aktivity a výlety byly ve znamení poznání okolních měst a nejhezčích míst. Navštívili jsme například národní park Exmoor, menší malebná městečka Lynton a Lynmouth i větší město Barnstaple s půvabnou pěší zónou plnou krásných obchůdků, z kterých sálala vánoční atmosféra. Zhruba dvouhodinového rozchodu děti využily zejména na nákupy vánočních dárků.

Okouzlujícím místem byla také rybářská vesnička Clovelly protkaná strmými uličkami a zákoutími. V této vesničce jsme se přenesli o pár století zpět, protože místo aut se zde vše dopravuje na dřevěných vozících připomínajících sáňky.

Poslední den jsme strávili v Londýně. Během celodenní pěší procházky po městě jsme viděli Westminster Abbey, Houses of Parliament, Big Ben, Whitehall, Buckingham Palace, Trafalgar Square, Piccadilly Circus a Covent Garden. S večerem se nám Londýn ukázal v celé své kráse. Úžasná podívaná po nasvícených budovách, mostech a dalších objektech uchvátila snad každého. Završením našeho Londýnského putování byla plavba po Temži k O2 aréně, kde na nás už čekal autobus. V noci jsme se nalodili na trajekt, který se tentokrát vlivem vysokých vln pořádně houpal. Houpáním však ukolébal nejednoho člena naší skupiny.

V neděli večer jsme dorazili do Bílé Třemešné sice unaveni, ale šťastni, že se vše obešlo bez problémů a my si odnášíme jen krásné vzpomínky, cenné zkušenosti a určitě i nadšení z intenzivního používání angličtiny. Po celý týden se všechny děti chovaly slušně, navzájem si pomáhaly a byly si oporou nejen při překonávání jazykové bariéry, ale i v těžkých stýskavých chvílích. Velká pochvala!

Díky všem účastníkům, bylo to s vámi skvělé a nezapomenutelné! Tak zase příště…:-)

Foto ZDE


| Autor: Mgr. Jana Kňourková | Vydáno dne 06. 01. 2016 | 1526 přečtení |
| Počet komentářů: 25 | Přidat komentář |
| Informační e-mail | Vytisknout článek |

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server