O organizaci
  ZÁKLADNÍ ŠKOLA
  Mateřská škola
  Dokumenty
  Rubriky
  Statistika a login
školní e-mail administrace


  Novinky
20.03.2018: Finanční podpora z EU - projekty IROP a ESF
  Školní knihovna
  Školní jídelna
  Tělocvična
  Partneři
  Rodiče vítáni
rodicevitani.cz
  Mapa školství
mapaskolstvi.cz
  Vyhledávání

Vyhledat text

Krajský přebor v šachu

Posilněni vítězstvím v okresním přeboru v šachu jsme se vydali ve středu 25. ledna na krajský přebor do Třebechovic pod Orebem. Očekávání, že to nebude jednoduché, se potvrdilo… pár bodů (výher) se nám podařilo urvat, ale hlavně jsme získali nové zkušenosti.

   

(Celý článek ... )Na přání pořadatele jsme nakonec vyrazili ve třech čtyřčlenných týmech – mladší žáci (A, B) a starší žáci. S náhradníkem v týmu celkem 13 žáků. Po hodině jízdy vlakem jsme dorazili do místní sokolovny. Z každého okresu 2 týmy v dané kategorii (ZŠ - mladší a starší, SŠ)- 5 okresů v kraji, tj. 10 týmů v kategorii = 120 hráčů celkem. Všichni v jednom prostoru.

V 9:00 bylo zahájeno 1. kolo, sál utichl a bylo slyšet pouze pohyb figurek po šachovnici a překlapávání hodin. To byl zážitek... Soupeři nám nic nedarovali. Na využití "nemožných" tahů si u nás ve škole nehrajeme, ale tady nás to několikrát vypeklo a soupeř toho využil (3x nemožný tah znamená prohru).

Nejlépe si vedlo družstvo mladších žáků A v sestavě Saša Chromý, Ríša Kuhn, Ondřej Tepera a Kuba Havlíček. Podařilo se jim přeskočit šachisty z Jaroměře a umístili se na 8. místě.

Tým B sice skončil na posledním místě, ale patřil mezi věkově nejmladší v poli - čest týmu B zachraňoval zkušený Lukáš Janeček, velmi dobře si vedl i Vašík Dufek z druhé třídy.

Starší žáky čekala velmi silná konkurence z víceletých gymnázií a šachových oddílů, ZŠ Rudník nám tentokrát vrátil prohru z okresního kola. Čestnou remízu v jedné z her uhrál Arnošt Jäger. Vzhledem k nemoci spoluhráče byl nasazen o kategorii výše, starších soupeřů se nezalekl a bojoval.

Přebor skončil po 14:00 hod, šachisté měli za sebou 9 vyčerpávajících her. Každopádně na kraji se už ví, že v Bílé Třemešné jsou šachy pevnou součástí výuky a začínáme vystrkovat růžky. :-)

Foto ZDE


| Autor: Mgr. Emil Kudrnovský, Ph.D. | Vydáno dne 19. 02. 2017 | 916 přečtení |
| Počet komentářů: 14 | Přidat komentář |
| Informační e-mail | Vytisknout článek |

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server