O organizaci
  ZÁKLADNÍ ŠKOLA
  Mateřská škola
  Dokumenty
  Rubriky
  Statistika a login
školní e-mail administrace


  Novinky
20.03.2018: Finanční podpora z EU - projekty IROP a ESF
  Školní knihovna
  Školní jídelna
  Tělocvična
  Partneři
  Rodiče vítáni
rodicevitani.cz
  Mapa školství
mapaskolstvi.cz
  Vyhledávání

Vyhledat text

Pomozte chránit přírodu!

Od začátku školního roku se snažíme z iniciativy žákovského parlamentu pomoci zvířatům v Záchranné stanici pro zraněné a handicapované volně žijící živočichy v Jaroměři. V říjnu se uskutečnila exkurze pro zájemce z 2. stupně. Při ní jsme se seznámili s činností stanice a se zvířátky, která zde žijí, buď natrvalo, nebo v lepším případě se zotavují a čekají na návrat do volné přírody.

http://img22.rajce.idnes.cz/d2203/13/13541/13541510_215517e78fb9fd15e330d9ad3d9978a9/images/IMG_5373.jpg?ver=0     

(Celý článek...)Tentokrát nám pracovníci stanice návštěvu oplatili a přijeli za námi do školy. Čekaly na ně tři velké pytle tvrdého pečiva a dalšího krmiva pro zvířata.

Všichni žáci si mohli vyslechnout, jaká nebezpečí na zvířata číhají, jak se lidé pracující na stanici snaží napravit alespoň trochu škody, které člověk v přírodě napáchá. Vždycky to bohužel možné není, některé škody jsou nenapravitelné a nevratné.

Na stanici ošetří ročně asi 500 živočichů, z nichž se více než polovina vrátí do volné přírody. Dozvěděli jsme se, kdy potřebuje volně žijící živočich naši pomoc a kdy můžeme způsobit více škody než užitku. A taky jak můžeme pomáhat: Neplýtvejme potravinami, energií, vodou, surovinami. Dejme přednost domácím výrobkům před zahraničními. Doprava spotřebovává fosilní paliva a ohrožuje zvířata na silnicích. Kupujme biopotraviny, ekozemědělství je šetrnější k přírodě i nám, lidem. Umožněte ptákům, ježkům a motýlům žít na našich zahradách, vytvořme jim vhodné podmínky.

Děkujeme dětem i rodičům za pomoc, krmivo pro zvířátka můžete sbírat a nosit do školy dál, do Jaroměře je dopravíme, popřípadě můžete stanici navštívit, třeba hned 17. 12., kdy zde probíhá akce Vánoce pro zvířátka.

Další informace na www.jarojaroměř.cz

 Foto ZDE


| Autor: Mgr. Kateřina Poživilová | Vydáno dne 29. 11. 2016 | 1355 přečtení |
| Počet komentářů: 8 | Přidat komentář |
| Informační e-mail | Vytisknout článek |

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server