O organizaci
  ZÁKLADNÍ ŠKOLA
  Mateřská škola
  Dokumenty
  Rubriky
  Statistika a login
školní e-mail administrace


  Novinky
20.03.2018: Finanční podpora z EU - projekty IROP a ESF
  Školní knihovna
  Školní jídelna
  Tělocvična
  Partneři
  Rodiče vítáni
rodicevitani.cz
  Mapa školství
mapaskolstvi.cz
  Vyhledávání

Vyhledat text

Přebor školy v šachu 2013

Přebor školy v šachu se skutečnil ve čtvrtek 31. října za účasti hned několika hostů.

   

(Celý článek ... )



Prvním z nich byl Pepa Rutrle, druhák ze sousedního Dvora Králové, který již hraje šachy trochu déle a byl zatím nad síly našich borců. Nikomu se nepodařilo jej porazit, jen Honzík Zivr, přeborník prvního stupně, docílil cenné remízy.

Druhým vzácným hostem byl pan starosta, který nejen přišel malé šachisty pozdravit a přihlížet jejich zápolení, dokonce, spolu s panem ředitelem, třetím vzácným hostem, dohlížel na regulérnost zápolení a rozebíral s adepty šachu jejich partie.

Nyní již k samotnému turnaji. Čttyřiadvacet chlapců a dívek hrálo švýcarským systémem na pět kol. Absolutním vítězem se stal Josef Rutrle, pohár pro nejlepšího hráče z druhého stupně vybojovala celkově druhá šesťačka Aneta Chmelíková, pohár pro nejlepšího hráče z prvního stupně získal celkově třetí Jan Zívr z páté třídy.

Foto ZDE

Pořadí dle kategorií:

1. Stupeň:   

1. Jan Zívr (5)           3,5 bodu       

2.  Jan Janata(4)         3,5 bodu                                 

3. Patrik Chromý (5)   3 body                                  

4. Martin Hlavatý(5)   3 body                                

5. Tobiáš Hruška(3)       3 body                                                                                                     

6. Jakub Havlíček (2)    3 body

7. Filip Glos(2)               3 body

8. - 11. Robin Balogh(2), Arnošt Jäger)2), David Jarolímek)2), Nela Fofová(4)    2,5 bodu

12. - 13. Zuzana Michková(4), Jan Horák(5)     2 body    

14. - 16. Adam Doležal(2), Lucie Janotová(2), Tomáš Dulínek(2)      1,5 bodu             

17. - 19. Štěpánka Horáková(3), Nikola Uherková(2), Petr Krejcar(2)        1 bod 

                    

2. Stupeň:     

1. Aneta Chmelíková          4 body   

2. Pavla Endrlová               3 body  

3. Šimon Matouš                3 body     

4. Nikola Kulhánková          1 bod                                                               

V okresním kole, které se uskuteční v pondělí 2. prosince v Trutnově, budou naši školu reprezentovat  všichni šesťáci a prvních šest hráčů z prvního stupně, tedy Chmelíková, Endrlová, Matouš, Kulhánková, Zívr, Janata, Chromý, Hlavatý, Hruška a Havlíček.

                                                                                                                                  Mgr. Jiří John


| Autor: Mgr. Jiří John | Vydáno dne 03. 11. 2013 | 1715 přečtení |
| Počet komentářů: 176 | Přidat komentář |
| Informační e-mail | Vytisknout článek |

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server