20.03.2018: Finanční podpora z EU - projekty IROP a ESF
mapaskolstvi.cz
  Vyhledávání

Vyhledat text

Premiéra v aquatlonu byla úspěšná

Dne 11.5. se 13 dětí z naší školy napříč třídami vydalo na netradiční závody do Trutnova. Aquatlon je sport kombinující plavání a běh. Podle věkové kategorie na děti čekaly různě dlouhé vzdálenosti v plavecké i běžecké části. Časy z obou disciplín se sčítaly - čím nižší součet časů, tím lepší umístění ve výsledkové tabulce.  I přesto, že nemáme oddílové plavce, si děti vedly skvěle, někteří závodníci si zajistili i postup do Finále poháru.

(celý článek...)

V nejmladší kategorii 1.-3.třída (Martina Vanclová, Niky Písecká, Kubík Sychra a Vojta Šolc) na děti čekalo 25m plavání a 400m běhu. Martinka v krajské konkurenci porazila všechny prvňáky, včetně kluků! V kategorii 4.-5.třída (Kuba Fenik, Tadeáš Pechar, Marek Chovan, Jára Wonka, Kuba Brožek, Lukáš Poprach a Matěj Skořepa) si závodníci museli poradit s 50m plavání a 800m běhu. Nejlépe se vedlo Matějovi a Járovi. Ve starší kategorii 6.-7.třída nás jel reprezentovat Jára Hanzl, který si vedl fantasticky a s 1.místem získal i titul krajský přeborník! V nejstarší kategorii 8.-9.třída jsme měli také jen jednoho koně - Honzika Zivra, který plavecký handicap dohnal skvělým během a vybojoval 4.místo! Jára i Honza plavali 100m a běhali 1500m.

Děkujeme všem za reprezentaci školy! Třeba se zrovna mezi těmito závodníky najde někdo, komu se tato kombinace zalíbila a bude se tomu věnovat aktivně.

Prvních pět závodníků z kategorie II., III. a IV. postupuje do Finalé poháru, které se bude konat 7.-8.června v Trutnově. Z našich se probojoval Matěj Skořepa, Jára Hanzl a Honzik Zivr. Tak šup trénovat!