O organizaci
  ZÁKLADNÍ ŠKOLA
  Mateřská škola
  Dokumenty
  Rubriky
  Statistika a login
školní e-mail administrace


  Novinky
20.03.2018: Finanční podpora z EU - projekty IROP a ESF
  Školní knihovna
  Školní jídelna
  Tělocvična
  Partneři
  Rodiče vítáni
rodicevitani.cz
  Mapa školství
mapaskolstvi.cz
  Vyhledávání

Vyhledat text

Projekt Pestrá strava

V rámci projektu Pestrá strava - "Strava bez zbytečné chemie" se žáci čtvrté třídy pod vedením výživové poradkyně Ing. Ivy Víravové z Hradce Králové pustili do přípravy chutných zdravých svačinek.

   

(Celý článek ... )Slova Ivy Víravové:   

Děti se vžily do rolí kuchařů a kuchařek. Někteří se za ně i převlékly a přinesly si z domu prkénka i struhadla.

Dostaly do skupin recepty a ihned věděly, co mají dělat. Našly si potřebné suroviny na velkém stole, chopily se velmi zručně nářadí a pustily se do práce.

Děti pečlivě četly recepty, práce je bavila, krásně spolupracovaly. Vyráběly si svačiny z různých druhů pečiva a vlastnoručně namíchaných pomazánek několika druhů a barev. Malé kousky připravily na ochutnávání pro kamarády a velkou svačinu přichystaly jako modelku pro focení. Jedna svačina byl také těstovinový salát.

I s úklidem si poradily úplně skvěle. Někteří říkali, že pozorují doma maminky, jak to dělají. Pak ve skupinách ztvárnily i reklamu a popis celé svačiny a mohlo se jít ochutnávat a hodovat. To byla také jedna z těch veselých částí. Rybičková pomazánka málem ani nestihla focení, červená z řepy byla vynikající a zelená z avokáda se také těšila pochvalám. Čočkovka překvapila svou vynikající chutí téměř každého. A těstovinový salát nádherně nachystaný a nazdobený v miskách čekal jen malou chvilku v podobě pyramidy, než ji celou děti rozebraly a snědly.

O všechny dobroty se děti velmi ochotně podělily i s paní učitelkou, paní zástupkyní, panem ředitelem a kuchařkami. Donesly ochutnat i do školky. Chovaly se k sobě velmi ohleduplně.Celou dobu bylo vidět, jak je to baví. A jak byly opatrní a zruční! Byla s nimi velká radost pracovat.

V této základní škole jsem se cítila opravdu krásně!

Na závěr děti dostaly certifikáty a magnetky, se kterými se společně vyfotily před jídelnou.

Prohlédněte si alespoň pár fotek, abyste také "ochutnali" tu atmosféru.

 

Foto ZDE


| Autor: Mgr. Dana Rejlová | Vydáno dne 21. 03. 2016 | 1502 přečtení |
| Počet komentářů: 1 | Přidat komentář |
| Informační e-mail | Vytisknout článek |

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server