O organizaci
  ZÁKLADNÍ ŠKOLA
  Mateřská škola
  Dokumenty
  Rubriky
  Statistika a login
školní e-mail administrace


  Novinky
20.03.2018: Finanční podpora z EU - projekty IROP a ESF
  Školní knihovna
  Školní jídelna
  Tělocvična
  Partneři
  Rodiče vítáni
rodicevitani.cz
  Mapa školství
mapaskolstvi.cz
  Vyhledávání

Vyhledat text

Spolupráce naší školy s Domovem důchodců ve DKnL

Školní parlament připravil pro tento školní rok zajímavý projekt. Jedná se o pravidelné návštěvy našich dětí v Domově důchodců ve DKnL s tím, že jednotlivé akce probíhají pod záštitou vždy jednoho učitele naší školy.

(Celý článek ... )Každý učitel připraví pro naše seniory téma podle svého zaměření, vybere si děti, které k tomuto tématu mají blízko a chtějí se do projektu zapojit. Tímto způsobem můžeme nabídnout zajímavý různorodý program, například vánoční či velikonoční dílničky, přednášky zaměřené technicky, historicky či literárně, společné zpívání, kreslení, výstavy kreseb našich žáků, masopustní veselí či pečení perníčků. Je toho hodně, co děti chystají.

Naše první setkání v tomto roce proběhlo 15.10. Děvčata Eliška a Bětka popovídala o naší škole, představila novinky a možnosti naší školy, představila sebe jako garanty projektu.

Druhou akcí bylo uspořádání výstavy dětských prací s podzimní tematikou. Obrázky většinou s krajinnými náměty rozzářily jídelnu v domově důchodců, líbily se a přinesly sem radost.

  Třetí akcí v rámci spolupráce naší školy s Domovem důchodců ve Dvoře Králové byla výroba adventních věnců určených k vánoční výzdobě zdejšího interiéru. Akce proběhla za odborné pomoci Zuzany Kubové, která má v tomto oboru  vzdělání a řadu let zkušeností. Vedení domova bylo s výrobky žáků 7. třídy spokojeno a využili je na výzdobu dveří a stolů.

Zatím poslední setkání proběhlo v nádherné předvánoční atmosféře. Jednalo se o setkání všech dobrovolníků, kteří nějakým způsobem přispívají k zpestření života našich seniorů.

Foto ZDE

Děkujeme všem dětem i učitelům, které se do projektu zapojí.


| Autor: Mgr. Dana Rejlová | Vydáno dne 17. 12. 2015 | 1018 přečtení |
| Počet komentářů: 4 | Přidat komentář |
| Informační e-mail | Vytisknout článek |

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server