O organizaci
  ZÁKLADNÍ ŠKOLA
  Mateřská škola
  Dokumenty
  Rubriky
  Statistika a login
školní e-mail administrace


  Novinky
20.03.2018: Finanční podpora z EU - projekty IROP a ESF
  Školní knihovna
  Školní jídelna
  Tělocvična
  Partneři
  Rodiče vítáni
rodicevitani.cz
  Mapa školství
mapaskolstvi.cz
  Vyhledávání

Vyhledat text

Vánoční dílny

Na poslední úterní odpoledne před Vánocemi připravila naše škola pro své žáky, rodiče i prarodiče vánoční dílny, na kterých si všichni, kteří se jich zúčastnili, mohli vyrobit mnoho hezkých věcí, které jim pak možná pomohli při vánoční výzdobě jejich domovů.

(celý článek...)Celé akci předcházela důkladná příprava. Vymyslet, co budeme vyrábět, jaký materiál k tomu bude zapotřebí, kde ho nakoupit (či sehnat) a jakým způsobem zpříjemnit odpoledne při vyrábění nejenom dětem, ale i jejich rodičům. Proto nakonec padlo i rozhodnutí připravit improvizovanou vánoční kantýnu, ve které bylo připraveno občerstvení (cukroví a chlebíčky), které předem připravili (upekli a nazdobili) samotní žáci školy, a káva, či čaj, které opět nabízeli a vařili naši velcí (malí) pomocníci za odborného dohledu paní učitelky.

Nápadů na samotné výrobky bylo tolik, že jsme nakonec některé museli nechat na příští Vánoce. Takže už teď je  na co se těšit.

Celé odpoledne se za zvuků koled vyráběly lucerny, svícínky, dekorace, přáníčka, dárkové tašky atd. Všem vyrábějícím byli k dispozici žáci II. stupně, učitelé (a někteří páťáci) a pomáhali a radili všem, kteří potřebovali.

Zpříjemněním akce (kromě občerstvení) byl určitě fotokoutek, kde se všichni mohli nechat "svátečně a tématicky" zvěčnit.

Celá akce byla velmi příjemná a byla radost sledovat nejen snahu dětí, ale i některých rodičů a prarodičů, kteří sami využili příležitost si něco vyrobit, nebo pomáhali svým ratolestem. Někteří z nich přišli dokonce vánočně nazdobeni a jedna z maminek přispěla i velikým tácem s cukrovím.

Moc děkujeme všem, kteří se vánočních dílen zúčastnili (i bývalým žákům, které bylo fajn vidět u nás zpátky ve škole), či je pomohli připravit.

Fotogalerie zde.

 


| Autor: Mgr. Miluše Senetová | Vydáno dne 22. 12. 2017 | 1040 přečtení |
| Počet komentářů: 32 | Přidat komentář |
| Informační e-mail | Vytisknout článek |

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server