O organizaci
  ZÁKLADNÍ ŠKOLA
  Mateřská škola
  Dokumenty
  Rubriky
  Statistika a login
školní e-mail administrace


  Novinky
20.03.2018: Finanční podpora z EU - projekty IROP a ESF
  Školní knihovna
  Školní jídelna
  Tělocvična
  Partneři
  Rodiče vítáni
rodicevitani.cz
  Mapa školství
mapaskolstvi.cz
  Vyhledávání

Vyhledat text

Zúčastnili jsme se Soutěže v Předlékařské první pomoci

Ve středu 22. listopadu 2017 jsme se zúčastnili soutěže, kterou pořádala Vyšší odborná škola zdravotnická a Střední škola zdravotnická v Trutnově. Za naši školu jely dva týmy v mladší kategorii ve složení Kačka Pušová, Anička Baráková a Honzík Stárek a Danielka Kulhavá, Nička Písecká a Vojta Vejs. Za starší jeli Péťa Krejcar, Pepa Zivr a Nikča Uherková.

(Celý článek ... )V naplněném rozvrhu jsme hledali každou možnou skulinku, abychom se na tuto soutěž mohli připravovat. Celkově se na soutěž připravovalo přes 20 žáků, ale po Generálce, která proběhla v neděli 19. listopadu u nás ve škole, byli vybráni tito žáci. Po zahájení v tělocvičně Zdravotnické školy si skupiny rozlosovaly čísla a podle nich dostaly rozpis , kde mají nastoupit na jaký úkol. Celkem byly dva praktické úkoly a test ze zdravotnických znalostí. Prvním úkolem mladších byla situace, kdy se dva starší chlapci ve třídě prali. Po odtržení od sebe měl jeden zlomenou ruku a tekla mu krev z nosu. Druhý si stěžoval na bolest břicha a měl krvavou ránu pod okem. Druhý úkol byl mnohem horší i díky hereckému výkonu organizátorů. Jednalo se o to, že si dvě ženy šly opéct buřty. Jedna z nich se pořezala a druhé zakopla a upadla do ohniště a ošklivě se popálila. U obou žen to vyvolalo hysterii a řev. To vyděsilo jak naše žáky a tak i mnoho ostatních. Starší žáci měli jeden z úkolů člověka v bezvědomí. Druhý úkol byl náročnější. Venku za budovou zdravotnické školy je čekalo auto se čtyřmi zraněnými. Řidič měl úraz hlavy, kde mu vylézal kus mozku, spolujezdec neměl cit v nohách a další poranění. Naši žáci, po překonání prvního šoku z autonehody, se slušně s touto situaci popasovali. Po celou dobu akce byla možnost občerstvení a také venku probíhal doprovodný program v podobě hasičských aut a výkladu trutnovských Hasičů. Přestože se mladší žáci umístili na 9. a 7. místě a starší žáci na 8. místě ve své kategorii, odvezli si hezké ceny a kupu zkušeností. Celou akci jsme si moc užili. Všem žákům patří velké díky.


| Autor: Kristýna Bielicová, DiS. | Vydáno dne 05. 12. 2017 | 890 přečtení |
| Počet komentářů: 0 | Přidat komentář |
| Informační e-mail | Vytisknout článek |

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server