20.03.2018: Finanční podpora z EU - projekty IROP a ESF
mapaskolstvi.cz
  Vyhledávání

Vyhledat text

Počet zobrazených článků: 15 (z celkem 417 nalezených)

A je hotovo – v pátek 6. června 2014 ve sportovní hale SK Slavia Praha vyvrcholil 2. ročník Česko se hýbe ve školách plných zdraví. Celkově se během 8 kvalifikačních akcí odcvičilo 196 skladeb, ve kterých se představilo více než 1700 dětí. Do velkého finále postoupilo v sedmi kategoriích 124 týmů, přičemž nakonec do Prahy přijelo 117 z nich. Celkem se na palubovce představilo více než 1500 žáků z celé České republiky. A jak dopadly naše tři skladby?

(Celý článek ...)

| Autor: Mgr. Dana Rejlová | Vydáno dne 09. 06. 2014 |

Reprezentantkou byla „úspěšná řešitelka" z okresu - Eliška Gracíková. 30. května si změřila síly s dalšími 36 žáky královéhradeckého kraje. Celé dopoledne žáci soutěžili v teoretickém testu, laboratorní práci a poznávání 20ti rostlin a 20ti živočichů.

K závěrečnému 22. místu Elišce gratulujeme a děkujeme. Škoda, že příští rok bude Eliška soutěžit za Gymnázium DKnL.

| Autor: Ing. Věra Kubová | Vydáno dne 08. 06. 2014 |

V sobotu 24. května 2014 proběhl v DDM Jednička šachový Turnaj Špuntů, který je přímým pokračováním tradice turnajů, sahajících až na počátek sedmdesátých let minulého století. Tehdy pro své žáky v Kopidlně pořádal šachové turnaje legendární učitel šachu Jaroslav Suchoradský. Postupně se turnaj stal známým po celé republice. Další pokračování měl v Hořicích. Druhým rokem je pořadatelem DDM Jednička.

(Celý článek ... )

| Autor: Mgr. Jiří John | Vydáno dne 08. 06. 2014 |

Letos poprvé jsme se zúčastnili soutěže Úpice bratří Čapků, kterou Klub přátel bratří Čapků a města Úpice pořádal již po dvacáté. V literární části reprezentovala naši školu Lucie Matušová, ve výtvarné Karolína Bartošová a Tomáš Mikulka.

| Autor: Mgr. Kateřina Poživilová | Vydáno dne 06. 06. 2014 |

50 rostlin a 50 živočichů (a letos opravdu náročné a ne zcela běžné ukázky) čekalo na pětici Eliška Gracíková, Eliška Cermanová, Karolína Bartošová, Petr Zezulka a Tomáš Mikulka 3.června v ZŠ Schulzovy sady ve DKnL.

Nejlépe se dařilo Elišce Gracíkové, která jako úspěšná řešitelka postoupila do krajského kola.

Držíme pěsti :-).

| Autor: Ing. Věra Kubová | Vydáno dne 05. 06. 2014 |

Veni, vidi, vici…..

Tak nějak se povedlo florbalovému týmu chlapců 7. -  9. třídy z Mostku porazit všechna čtyři družstva našich sportovců v přátelském turnaji 13. května. Jediným rovnocenným soupeřem Mostku byl náš „výběr“, kterému se povedlo remízovat. Mostek byl lepší v útoku, obraně i v brance, zkrátka ve všem.My musíme více trénovat, hrát méně individuálně a pak………se uvidí!

Foto ZDE

Stejně jako v loňském roce, i letos propukla v místní základní škole lítá pěšcová bitva.
Na rozdíl od minulé řeže se v ní utkali pouze prvňáčci a druháčci,  kteří  si tak před prázdninami  prověřili, co všechno se naučili o chodu šachových figur, zejména pěšce, který má v šachové partii veliké možnosti.

| Autor: Mgr. Jiří John | Vydáno dne 05. 06. 2014 |

Do postupového kola Poháru rozhlasu jsme se vydali bojovat i přesto, že na nás čekali silní soupeři z celého okresu. Navzdory špatnému počasí a silnému větry jsme soupeřům šlapali na paty, ale nestačilo to. Starší děvčata skončila na šestém místě a starší chlapci na sedmém místě.

| Autor: Mgr. Jana Kňourková | Vydáno dne 25. 05. 2014 |

Ve středu 14. května 2014 proběhlo okresní kolo Pythagoriády. Do Trutnova se sjelo 24 žáků z celého okresu, aby poměřili své schopnosti v řešení logických matematických úloh.

Naši školu reprezentovali Katka Petržíková, Adélka Janečková, Lukáš Malý a Honzík Zivr. A vedli si skvěle! Katka obsadila celkové 3. místo, Lukáš s Honzíkem se umístili na děleném 5. místě a Adélka na 9.místě. A nutno podotknout, že za sebou nechali všechny žáky královédvorských škol. A jako jediná škola jsme měli všechny své „matematiky“ v první desítce (devítce :-))

| Autor: Mgr. Miluše Senetová | Vydáno dne 20. 05. 2014 |

V úterý 12.5. už počasí dovolilo, abychom se mohli vydat na atletické závody do Dvora Králové, kde jsme změřili síly s ostatními školami z okolí. Za školu závodila  tři družstva: starší žákyně, starší žáci a mladší žáci. Po několika hodinovém boji jsme se dozvěděli, že družstvo starších žákyň se umístilo na 4.místě, družstvo starších chlapců na 2. místě  a mladší žáci na 6. místě.

| Autor: Mgr. Jana Kňourková | Vydáno dne 15. 05. 2014 |

V soutěži O nejhezčí poštovní známku, kterou uspořádal DDM Jednička, dosáhla naše děvčata ve velké konkurenci (255 prací) skvělého výsledku. V kategorii 3. až 6. ročník zvítězila Kateřina Peterová ze 6. třídy a v kategorii 9. ročník a výše zvítězila Karolína Nerudová z 9. třídy.

Výherkyním blahopřejeme, ostatním, kteří odvedli dobrou práci, děkujeme za účast a reprezentaci školy.  Foto ZDE

| Autor: Mgr. Kateřina Poživilová | Vydáno dne 05. 05. 2014 |

Skvělých výsledků dosáhli naši žáci v kategoriích Cvrček a Klokánek. V kategorii nejmladších řešitelů (Cvrček) se umístil žák naší školy Josef Zivr ze druhé třídy se ziskem 85 bodů (z 90 možných) na 1. místě mezi všemi soutěžícími v okrese Trutnov a na 3. - 4. místě v rámci celého Královéhradeckého kraje.  V kategorii  Klokánek zazářila ziskem 116 bodů (ze 120 možných) žákyně páté třídy Kateřina Petržíková, když obsadila 1. místo mezi účastníky soutěže v okrese Trutnov. V rámci kraje sice její výkon na stupně vítězů nestačil, ale přesto jí i Pepovi k dosaženým výsledkům gratulujeme!

| Autor: Mgr. Petr Tomek | Vydáno dne 05. 05. 2014 |

Fotbalový turnaj, na který se mladší žáci těšili už od začátku školního roku, se uskutečnil za chladného a trochu deštivého počasí v pátek 25.5. v Trutnově.  I přesto, že se kluci opravdu snažili a bojovali s chutí až do posledního zápasu, nepodařilo se jim zvítězit nad žádným družstvem. Jelikož jsme se turnaje zúčastnili poprvé, víme, na co se máme příští rok těšit a kde je potřeba zabrat, abychom měli co předvést.

| Autor: Mgr. Jana Kňourková | Vydáno dne 01. 05. 2014 |

V okresním kole matematické olympiády v Trutnově naši školu reprezentovala žákyně 6. třídy Kateřina Peterová. Do okresního kola Káťa postoupila díky úspěšně vyřešené sadě úloh domácího kola.

| Autor: Mgr. Petr Tomek | Vydáno dne 01. 05. 2014 |

Ve středu 16. 4. proběhlo v Divadle Jesličky v Hradci Králové krajské kolo Dětské scény III. kategorie. Naši školu reprezentovala Eliška Cermanová ze 7. třídy. Eliška je vynikající recitátorkou, v krajském kole předvedla skvělý výkon. Přestože se jí do republikového finále nepodařilo postoupit, získala spoustu zkušeností, které v příštím roce určitě zúročí :-).

| Autor: Mgr. Dana Rejlová | Vydáno dne 29. 04. 2014 |

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.