Počet zobrazených článků: 15 (z celkem 113 nalezených)
Cílem projektu bylo prohloubit vztah žáků ke svému bydlišti prostřednictvím poznání a poznávání jeho minulosti i přítomnosti. Žáci čerpali z knih, internetu, ale dokázali oslovit i čelní představitele obcí včetně samotného starosty, významné rodáky i své rodiče. Celý projekt tak přispěl nejen k výše uvedenému, ale i k prohloubení tolik diskutované mezigenerační komunikace.
Projekt na podporu dětského čtenářství "Škola naruby aneb ani den bez čtení" probíhá během školního roku, konkrétně od února, kdy byli prvňáčci králem Abecedníkem I. pasováni na čtenáře.. Cílem je naplnit motto projektu Celé Česko čte dětem „Čtěme dětem 20 minut denně“. Malí posluchači si tak v průběhu školního roku zapisují tituly knih, které jim byly předčítány rodiči nebo paní učitelkou, či paní vychovatelkou.
Projekt spadá do kategorie primární prevence úrazů dětského věku. Ročně se v České republice stane až 350 000 dětských úrazů, které jsou ošetřeny ambulantně nebo v nemocnici. Příčiny úrazů často nebývají náhodné. Většině předchází celá řada rizikových momentů, které my, dospělí, můžeme rozpoznat a snažit se jim předejít. K tomu slouží prevence.
Úkolem žáků bylo ve skupinách vytvořit projekty ve formátu A3, které by shrnovaly školní pravidla a jejich definice, popřípadě zdůvodnění, proč by dané pravidlo měli dodržovat.
Od září letošního roku se školy v České republice zapojují již šestým rokem do projektu Ovoce a zelenina do škol. Základním cílem celého projektu je přispět k trvalému zvýšení spotřeby ovoce a zeleniny, vytvořit správné stravovací návyky ve výživě dětí a tím zároveň bojovat proti dětské obezitě.
V úterý 5. dubna se naše třída proměnila k nepoznání. Místo lavic tu byly jeskyně, v nich nástěnné malby, kamenné nástroje a zbraně, netradiční oděvy. To vše jsme si sami vyrobili.
Cílem projektu bylo prohloubit vztah žáků k naší škole jako k místu, kde se nejen vzdělávají, ale kde tráví značnou část svého času a navazují tu mnohdy celoživotní přátelství. Škola je místem, kam se žáci rádi vrací, kde je jim dobře. Školu dělají a vytvářejí žáci, oni zásadně ovlivňují její klima. Tento fakt se v projektu jistě projeví. Prostřednictvím vytvoření jakéhosi reklamního letáku na školu toto vše děti určitě vyjádří.
V předvelikonočním období jsme připravili projekt na téma "Velikonoce", který prolínal sedmi vyučovacími hodinami.
V rámci projektu Pestrá strava - "Strava bez zbytečné chemie" se žáci čtvrté třídy pod vedením výživové poradkyně Ing. Ivy Víravové z Hradce Králové pustili do přípravy chutných zdravých svačinek.
V únoru jsme se zapojili do celorepublikového projektu "Veselé zoubky", který je určen zejména pro žáky prvního ročníku základních škol. V rámci vyučování probíhá edukativní hodina, kdy si žáci osvojují techniku správného čištění chrupu a také zásady správné péče o chrup. Součástí hodiny bylo také DVD s metodickým programem pro interaktivní tabule, do kterého se děti aktivně zapojily a nenásilnou a atraktivní formou byly vtaženy do diskuse.
Na závěr hodiny každý prvňáček získal dárkovou tašku od společnosti dm drogerie, ve které našel kartáček, pastu, přesýpací hodiny a žvýkačky bez cukru.
Cílem projektu bylo posílit rodinné mezigenerační vazby a komunikaci formou pátrání po životních osudech svých předků a tvorbou rodokmenů obsahujících zhruba čtyři generace, čili sto let dozadu. Stranou tedy nezůstala ani tzv. rodinná historie, která je nyní stále více populární.
Cílem projektu bylo prohloubit vztah žáků k moderním dějinám našeho státu, zejména k významu státních svátků jako takových. Žáci se z různých zdrojů (knih, internetu, rozhovorů v rodinách) dozvěděli podstatné informace o příčinách, průběhu a důsledcích 17. listopadů 1939 a 1989. Ty pak přehledně zpracovali na čtvrtky. Výsledný projekt pak museli veřejně obhájit před zbytkem třídy. Šesťáci tedy již bezpečně vědí okolnosti 17. listopadu 1939, tedy kdo to byl Jan Opletal či Václav Sedláček, kolik bylo v roce 1939 zastřelených studentů, co chtěl udělat Adolf Hitler s Prahou, kam poslali nacisté naše studenty a co udělali s VŠ, znají i okolnosti dění v roce 1989 - Národní třídu a její souvislosti, význam postavy Václava Havla atd. Znají a vědí tedy daleko více než studenti VŠ - viz před nedávnem uveřejněný průzkum znalostí o 17. listopadu a věřím, že oni by se na takové ostudě nepodíleli. Navíc se ve vzájemné kooperaci přiučili spolupráci, respektu a toleranci.
Cílem projektu bylo na začátku nového školního roku připomenout dětem, jak se chovat jako chodci, připomenout jim dopravní pravidla, důležitá telefonní čísla a především jim po prázdninách zopakovat, co dělat, aby jejich cesta do školy a zpět byla bezpečná.
Cílem projektu bylo prohloubit vztah žáků k moderním dějinám našeho státu, zejména k významu státních svátků jako takových. Žáci se z různých zdrojů (knih, internetu, rozhovorů v rodinách) dozvěděli podstatné informace o příčinách, průběhu a důsledcích 28. října 1918. Ty pak přehledně zpracovali na čtvrtky. Výsledný projekt pak museli veřejně obhájit před zbytkem třídy. Šesťáci tedy již bezpečně vědí, kdo to byli legionáři, neznají pouze osobnost TGM, ale i Beneše, Štefánika či Kramáře, vědí více o české hymně, mapě první republiky, jejím národnostním složení, detailně znají průmysl a měnu první republiky. Navíc se ve vzájemné kooperaci přiučili spolupráci, respektu a toleranci.
Máme zase sebou náročný týden plný angličtiny a nových zkušeností. Z evaluace ve všech třídách vyplývá, že projekt měl jednoznačně pozitivní dopad! A jak to všechno bylo? Přečtěte si dojmy Elišky Cermanové.
Tento web site byl vytvořen prostřednictvím
phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.